İlginizi Çekebilir

1

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehit Ailelerini Sahipsiz Bırakmıyor

2

Vali Dr. Erdinç Yılmaz Sahayı Bırakmıyor

3

Osmaniye’de Bir kadın İntihar Etti

4

Başkan Kadir Kara’dan Bayram Mesajı

5

…Ve Pozitif Vaka Sayısı 41 Oldu

6

Osmaniye’de uyuşturucu tacirlerine koçbaşlı şok baskın

7

Osmaniye'de Engerek Yılanı Etkisiz Hale Getirildi

8

Osmaniye’den Kudüs direnişine kitlesel destek

9

Osmaniye’de çocuk parkında yılan paniği

10

Osmaniye Portakal Çiçeği KokacakVALİ YILMAZ, BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Osmaniye Vali Dr. Erdinç Yılmaz, "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Yılmaz, içerisinde yaşanılan çağın temel insan haklarından olan; haber alma, yayma ve ifade etme özgürlüklerinin en etkili aracı olan bası'nın; objektif haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkıda bulunmakta olduğunu ifade etti.
Demokratik, laik bir hukuk devletinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, toplumsal değerlere, hukuka ve basın meslek ilkelerine uygun şekilde halkı bilgilendirmesi, gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımakta olduğunu vurgulayan Vali Yılmaz, "İlimizde de kamuoyunu aydınlatıcı bir görev üstlenen yerel basın kuruluşlarının, aynı bilinç ve görev anlayışı içerisinde, Osmaniye’nin sosyoekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,“Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” sözü basının önemini ve basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu en güzel şekilde ortaya koymaktadır." dedi.
vali Erdinç Yılmaz mesajının sonunda şöyle dedi: "Türk basınında sansürün kaldırılışının 112. yıldönümünde, hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, başta Osmaniye’de görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyor,  sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum."


Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE


Anahtar Kelimeler: YILMAZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI