'VASİYET' ADLI TEK KİŞİLİK OYUN, OSMANİYE'DE SAHNELENECEK

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Devrek Şube Başkanı Okan Onur tarafından yazılan, Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki yazılmış yaklaşık 85 eserin derlenmesiyle ortaya çıkan ve hazırlıkları 3 yıl süren "Vasiyet" adlı tek kişilik gösteri Osmaniye'de sahnelenecek.
ADD Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Düzgün, 13 şubat günü Cebelibereket Kültür Merkezinde 2 seans halinde sahnelemek olan oyunun saat 13.00'da öğrenciler için ücretsiz olacağını, 19.00'da ise aileler için gösterim yapılacağını söyledi.  Başkan Düzgün, sahnelenecek olan 1. bölümün 65 dakika süreli olduğunu belirterek, "Vasiyet, Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazılmış yaklaşık 85 eserin derlenmesiyle ortaya çıkan hazırlıkları yaklaşık 3 yıl süren , tek kişilik bir gösteridir. Yüzlerce eser arasından itina ile seçilerek stüdyo ortamında efektlerle harmanlanan fon müzikleri , şimdiye kadar hiç görülmemiş resim ve videolarla zenginleştirildi. Bir baba ve oğlunun tarihi sokaklarda gerçekleştirdiği video çekimleri ile dönemin anlatıma renk verildi. Canlı sahne sunumu görüntü ve ses efektleri ile birleştirilerek Türkiye’de ilk defa yapılan bir performansa dönüştü. Belgeselin tadı , canlı sunumun hazzı , efekt ve ses kayıtlarının akıcılığı bu programda birleşti. Biraz ağlayacağınız fazlasıyla şaşıracağınız , Mustafa Kemal Atatürk ü , ailesini ve dönemi çok farklı bir boyuttan göreceğiniz tek kişilik bir sahne performansıdır. " dedi.
Belgesel tadındaki gösteride, Atatürk, ailesi ve döneminin farklı bir boyuttan işlediğini kaydeden Düzgün, tüm  tiyatro severleri gösteriye davet etti.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE