YABANCI AKADEMİSYEN VE ÖĞRETMENLERDEN ZİYARET

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde "Montessori Metodu ile Yetişkinlere 2. Dil Öğretimi" başlıklı Erasmus + KA204 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında Romanya, Polonya, Portekiz, İtalya ve Avusturya'dan kente gelen akademisyen ve öğretmenler, Vali Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak da yer aldı. Ziyaret sırasında Proje Koordinatörü Medine Güney, Vali Coşkun’a Proje hakkında bilgi verdi.
Konuk akademisyen ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Osmaniye’mize hoş geldiniz. Temenni ediyorum ki ilimizden güzel anılarla ayrılırsınız. Sizleri ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu. Vali Coşkun, konuk öğretmenlere Osmaniye hakkında detaylı bilgi verdi.
Yabancı akademisyen ve öğretmenler de Vali Coşkun'a nazik kabulünden dolayı teşekkür ederek, Osmaniye’yi ziyaret ediyor olmaktan mutluluk duyduklarını kaydettiler.
Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE