İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye Belediyesi, İhtiyaç Sahiplerine İftar Öncesi Sıcak Yemek Dağıtımına Başladı

2

Osmaniye'de yurda yasa dışı yollarla giren 4 Afganistanlı yakalandı

3

Katil Covit-19 Baba-Oğlu Birlikte Aldı

4

Osmaniye’de Koronavirüsten 8 Kişi Yaşamını Yitirdi

5

Osmaniye'de kaçak 12 bin litre akaryakıt ve 1280 paket sigara ele geçirildi: 2 gözaltı

6

Osmaniye’de ‘Afet Farkındalık Eğitmen Eğitimi’ tamamlandı

7

Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı

8

Türkiye’de Güneş Enerjisini İlk Üreten İbrahim Türkmen vefat etti

9

Başkan Görmüş Uyardı: İhtiyaçlarınızı Sahura Bırakmayın

10

Osmaniye Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Gıda Kolilerini Dağıtmaya BaşladıYaşar Kemal, Doğduğu Köyde Anıldı

Dünya edebiyatında önemli bir yeri olan Yazar Yaşar Kemal, doğum yeri olan Osmaniye’nin Hemite Köyünde ölümünün 6. Yıldönümünde anıldı.

Dünya edebiyatında önemli bir yeri olan Yazar Yaşar Kemal, doğum yeri olan Osmaniye’nin Hemite Köyünde ölümünün 6. Yıldönümünde anıldı.

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılımcı ile Hemite Köyündeki Yaşar Kemal Parkı içerisindeki “Kültürevi” ile “İnce Memet” Anıtını ziyaret etti.

İnce Memet Anıtı önünde türküler söylenerek Yaşar Kemal’in ölümünün 6. Yıldönümünde unutulmayarak saygı gösterildi.

Osmaniye Ozanlar,Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Mustafa Bardak, Yönetim Kurulu üyelerinden Hatice Bahar ve Mahmut Eynallı ile dernek üyelerinden Selahattin Ölmez ve Osman Körkü’nün katılımı ile Yaşar Kemal için anma programı gerçekleştirildi.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, Yaşar Kemal’in ölümünün 6. Yıldönümünde anılması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Dünya edebiyatında değerli bir yeri olan Yaşar Kemal ile Osmaniye ve Türkiye olarak gurur duymaktayız. Ölümünün ilk yılında başlamak üzere aralıksız olarak 5 yıl Hemite Köyünde derneğimiz tarafından etkinlikler düzenledik. Bu yıl ise pandemi nedeniyle anma etkinliği yapamasak bile sınırlı sayıda arkadaşlarımızla 6. Yılında da yine Yaşar Kemal’e olan saygımızı göstermek amacı ile Kültürevi ile ünlü romanından ismini alan İnce Memet Anıtı’na ziyarette bulunduk. Pandemi tedbirlerini uygun olarak gerçekleştirdiğimiz ziyaret sırasında; Mahmut Eynallı (Ozan Duranoğlu) ile Osman Körkü bağlaması ile türkülerini yorumlarken, Yaşar Kemal’i bir kez daha saygı ile andık”dedi.

 


Anahtar Kelimeler: Yaşar Kemal Doğduğu Köyde Anıldı