Zorkun’daki İçme Suyu Ana Hatlarına Yapılan İzinsiz Bağlantılar İptal Edildi

Zorkun’daki İçme Suyu Ana Hatlarına Yapılan İzinsiz Bağlantılar İptal Edildi

Osmaniye Belediyesi, yaşanan yıkıcı deprem sonrasında su kaynaklarında oluşan yer değişiklikleri ve zarar gören içme suyu alt yapı çalışmalarına hızla devam ediyor.

Osmaniye Belediyesi, yaşanan yıkıcı deprem sonrasında su kaynaklarında oluşan yer değişiklikleri ve zarar gören içme suyu alt yapı çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu çerçevede, yeni içme su kuyuları tespitleri ve şehre gelen ana taşıyıcı hatların bakım ve kontrolü de düzenli bir şekilde sürdürülüyor. Osmaniye Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için izinsiz kullanımların da önüne geçmek için gayret gösteriyor.

SU AZALMALARINDAN 6 MAHALLE ETKİLENDİ

Merkeze bağlı Karaçay, Gebeli, Haraz, Alibekirli, Fatih ve Ulaşlı Mahallelerinde yaşanan su azalmalarını araştıran ekipler, Zorkun Yaylasından gelen ve bahse konu 6 mahallenin su ihtiyacını karşılayan içme suyu ana taşıyıcı hatta çok sayıda izinsiz müdahalede bulunulup boru bağlantıları olduğunu tespit etti. Yapılan bu müdahalelerin şehir merkezinde önemli ölçüde vatandaşların içme suyuna ulaşmaları noktasında mağdur oldukları kaydedildi.

Osmaniye Valiliği ve İl Jandarma Komutanlığı işbirliğinde çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, ana taşıyıcı hattındaki içme suyu miktarının azalmasına sebep olan izinsiz bağlantıların tamamını iptal ederek tekrar eski haline getirdi. Bu çalışmayla birlikte şehrin güney kısmındaki 6 mahallenin su sorunu önemli ölçüde çözüme kavuşturulmuş oldu. Zorkun’dan gelen şehir merkezini besleyen ana su isale hattına tekrardan izinsiz olarak müdahalede bulunanlar için idari ve kanuni yaptırım uygulanacağı belirtildi.

YAYLALARDA İÇME SUYU BAĞLANTI NOKTALARI KURULACAK

Yayla sezonundan önce tamamlanacak olan içme suyu depolarının hizmete açılmasıyla birlikte her mahalleye kollektör sistemi yapılacak. İçme suyu depolarından kollektörün konulacağı noktaya boruların montajları Osmaniye Belediyesi tarafından yapılacak.   

İzinsiz ve kontrolsüz içme suyu kullanımının önüne geçmek amacıyla hayata geçirilecek olan bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların yayla evlerinde düzenli olarak içme suyunu kullanabilecekleri belirtildi.

 Osmaniye 17.11.2023 15:17:00 0

İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye Belediyesi 7. Kitap Fuarı Vatandaşların Yoğun İlgisiyle Tamamlandı

2

Sokak hayvanlarının soğukta aç kalmaması için vatandaştan destek istendi

3

Osmaniye’de uyuşturucu operasyonlarına 45 gözaltı

4

Osmaniye'de firari FETÖ hükümlüsü yakalandı

5

Özel öğrenciler koro gösterisi sundu şiir ve şarkılar seslendirdi

6

Canlı tavuk yüklü hafif ticari araçtan uyuşturucu çıktı, 2 gözaltı

7

Osmaniye’de hırsızlık operasyonunda 10 şüpheli yakalandı

8

Osmaniye’de Panelvan araçtan uyuşturucu çıktı: 2 gözaltı

9

Sanata dönüştürülen atık demir malzemeler sergilendi

10

Osmaniye’de asayiş olaylarına 23 tutuklama