Bahri Çolpan


Ankara Etkinliğimiz

İzmir’de düzenlediğimiz Osmaniye Tanıtım Günleri’nin ardından şimdi de Ankara’da kentimizi tanıtmak için 9-12 Kasım 2023 tarihleri arasında, Ankara Altındağ Millet Bahçesi içerisinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nde Osmaniye’mizi tanıtacağız.


Merhaba çok değerli okurlarımız,

İzmir’de düzenlediğimiz Osmaniye Tanıtım Günleri’nin ardından şimdi de Ankara’da kentimizi tanıtmak için 9-12 Kasım 2023 tarihleri arasında, Ankara Altındağ Millet Bahçesi içerisinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nde  buluşacağız.

27 yıldan bu yana vilayet olan Osmaniye’yi kimsenin tanımadığını gördüğümüz için bu organizasyonlara el attık. 

Şunu açıkça ifade etmem gerekirse, Osmaniye’de bazı insanlar kentimizin tanınmasını istemiyor. “Bırakın Osmaniye tanınmasın, Adana’nın ilçesi gibi anılsın” istiyor. Bizde istiyoruz ki, Osmaniye tanınsın. Herkes Osmaniye’nin bir vilayet olduğunu bilsin. Ancak çok zorlanıyoruz. Bu tanıtım işini de bırakırsak kimse şaşırmasın. Çünkü Osmaniye’nin tanınmasını istemeyen adamlardan bıktık artık. Ne zaman pes ederiz bilemiyorum. Ama çember her gün daralıyor. “Ne haliniz varsa görün” dememize çok az bir süre kaldığını ifade edeyim. Bunun dışında Osmaniye’de bizi çok takdir edenlerin olduğunu da biliyoruz. Ancak elimizden yeterince tutanlar olmadığı sürece bizde bir yere kadar bu işi götürür orada bırakırız. İnanın bizim de tanıtım işini bıraktığımız zaman kimse bu işi yapmaz. Osmaniye daha yıllarca tanınmaz ve sıkıştığı 4 büyük il’in arasında öylece kalır. Yazık Osmaniye’ye. Bu kadar güzel bir kent, asla bu davranışları hak etmiyor. Bizim yaptığımız tanıtımları 81 vilayette yapmış olsak, Osmaniye’nin tanınma oranı çok yüksek olur. Tarihi yerleri, doğal güzellikleri ve yayları ile Osmaniye ele geçmeyecek bir vilayettir. Burası tanındığında bazı arkadaşlarımız yerinin daralacağını düşünse de, biz  onlara rağmen gücümüzün yettiği sürece Osmaniye’mizi herkese tanıtmaya kararlıyız.

Ankara’da yapacağımız etkinlik çok büyük ses getirecek. Ankara’ya gelemeyen hemşehrilerimizi  ben etkinlik tarihleri içinde ulusal tv’leri izlemeye davet ediyorum. Yine Ankara’da bulunan hemşehrimlerimizi de 9-12 Kasım tarihleri arasında etkinlik alanına bekliyorum. İzmir’de ufak hatalarımız oldu. Ancak Ankara’da çok güzel bir etkinlik yapacağız. Benimle beraber 40 arkadaşım günlerdir bu etkinliğin kusursuz bir şekilde yapımlısı için çalışıyoruz. Hiç kimsenin dedikodusuna kulak asmıyoruz. Biz memleketimizi en iyi şekilde tanıtmak istiyoruz. Bunu da başaracağız.

 

 

  • Pazartesi 21.7 ° / 9.3 ° Parçalı Bulutlu
  • Salı 21.1 ° / 13.4 ° Güneşli
  • Çarşamba 16.6 ° / 9.4 ° Düzensiz Yağmur Mümkün